هاست اشتراکی یا هاست ابری ؟

برای داشتن یک سایت در اینترنت، شما نیاز به هاستینگ وب دارید. اما، چطور هاستینگ درست را برای کسب و کار خود انتخاب می کنید؟ و تفاوت بین هاستینگ ابری و هاستینگ وب چیست؟

انتخاب هاستینگ وب می تواند پیچیده باشد و همچنین آپشن های زیادی وجود دارد. به راحتی سردرگم می شوید، بنابراین اگر در نقطه ی شروع دچار سردرگمی شدید، ناامید نشوید.

در پایین به تفاوت بین هاستینگ ابری و هاستینگ مشترک می پردازیم. این دو انتخاب، رایج ترین گزینه های هاستینگ هستند. به خاطر داشته باشید که هیچ فردی، گزینه ی قاطعی وجود ندارد؛ نوع مناسب برای شما بستگی به نیازهای وب سایت شما دارد.

هاست اشتراکی چیست؟

هاست اشتراکی وب ارزان ترین، محبوب ترین و گسترده ترین نوع از انواع هاستینگ است.

 

بین چندین کاربر تقسیم می شود. هر کاربر یک مقدار مشترک از پهنای باند دریافت می کند. با این حال، هر کاربر همچنین می تواند تعداد نامحدودی از سایت ها را در حساب خود قرار دهد. بنابراین سروری که بین چند حساب تقسیم می شود، گاهی اوقات می تواند هاست هزاران سایت باشد!

این بدان معنی است که اگر سایت دیگری در سرور مقدار زیادی از منابع را مصرف کند، سایت شما می تواند ضعیف عمل کند،. با این حال، هاست های وب معمولا برای کاهش این اثرات بهترین راه حل را اتخاذ می کنند.

هاست ابری برای سایت های بزرگتر بهتر است، در حالی که هاستینگ مشترک می تواند انتخاب خوبی است برای کسانی که دارای بودجه اندک می باشند و یا برای افرادی که در حال برنامه ریزی برای نگه داری از سایت های بسیار کوچک خود هستند.

هاست ابری چیست؟

در مورد هاست ابری کنجکاو هستید؟ هاست ابری، یا هاست VPS ابری به شما اجازه می دهد از منابع چندین سرور استفاده کنید، به جای اینکه سایت خود را به یک مکان تک سرور محدود کنید. این باعث می شود سرویس های ابری بسیار مورد پسند قرار گیرند.

مزیت اصلی هاستینگ ابری این است که اجازه می دهد تا وب سایت خود را بطور نامحدود گسترش دهید و برای سایت های با ترافیک سنگین ضروری است. هاستینگ ابری همچنین امکان محافظت بیشتر از سرور درهم شکسته را می دهد. اگر یک سرور خراب شود، به سادگی به یک سرور ابری دیگر منتقل می شوید.

 

هاستینگ ابری یا هاستینگ وب: کدام را باید انتخاب کنید؟

هاست ابری به طور گسترده ای به عنوان یک آپشن بهتر از هاستینگ وب می باشد؛ به دلیل توانایی آن برای مقابله با حجم زیادی از ترافیک، امنیت و حفاظت آن بهبود یافته و قابلیت اطمینان بالایی دارد.

با این حال، این موارد اضافی هزینه بر خواهند بود، و بیشتر آپشن های هاستینگ ابری گران تر از پلن های هاستینگ وب هستند. اما اگر شما در حال برنامه ریزی برای رشد سایت خود هستید و به یک سایت با سرعت بالا نیاز دارید، مزایای استفاده از هاستینگ ابری برای نیازهای شما بیشتر خواهد بود

 

برچسب‌ها:
(0) - (0)
بسیار مطلب قوی بود ممنونم
(0)
[ پاسخ ]


XML دیدگاه ها: RSS | Atom

دیدگاه‌ها

دسته‌بندی‌ها