ابزارهای گوگل


۱. گوگل کیپ (Google Keep)
Google Keep با ظاهر زیبایش یک دفترچه یادداشت تصویری است و کمک می‌کند تا فهرست کارها و یادآوری‌های خود را تهیه کنید. رابط کاربری این سرویس به شکل یک سری کارت است که استفاده از آن را خیلی جالب‌تر می‌کند. شما می‌توانید برای کارهای خود برچسب و رنگ تعریف کنید.

اگر می‌خواهید یک فایل صوتی برای یادآوری ذخیره کنید یا فهرست خرید تهیه کنید، این اپلیکیشن به کمک‌تان می‌آید.

۲. گوگل گوگلز
آیا تا حالا برای شما این اتفاق پیش آمده که می‌خواستید در مورد چیزی جستجو کنید اما نامش را به خاطر نمی‌آوردید؟ کاربران اندروید می‌توانند به خاطر سرویس گوگل گوگلز با گرفتن یک عکس، در مورد آن شی شروع به جستجو کنند.

تنها کافی است دوربین گوشی را به سمت محصول یا منظره مورد نظر بگیرید تا گوگل در مورد آن جستجو کند. شما می‌توانید از بارکدها یا کدهای QR هم به این منظور استفاده کنید.

۳. گوگل فرم
خیلی‌ها با ابزارهای گوگل داکز، گوگل شیت و حتی گوگل اسلاید آشنا هستند اما در مورد گوگل فرم چه می‌دانید؟ این یک ابزار جالب است که می‌توانید از طریق گوگل درایو به آن دسترسی داشته باشید.

با استفاده از گوگل فرم می‌توانید نظر سنجی‌ها یا آزمون‌ها را به راحتی برگزار کنید. این فرم‌ها را می‌توانید درون وبسایت خود هم قرار دهید و اطلاعات مشتری‌ها را جمع‌آوری کنید.

۴. گوگل دو (Google Duo)
یکی از مشکلات اپلیکیشن‌ های تماس تصویری این است که خیلی از آن‌ها نیاز به دستگاه خاصی دارند یا اینکه برای ارتباط باید حساب کاربری تشکیل دهید. به عنوان مثال اگر آیفون داشته باشید و دوست شما‌ یک تلفن اندرویدی، نمی‌توانید با او FaceTime داشته باشید. اگر بخواهید از اسکایپ یا اسنپ چت هم استفاده کنید طرف مقابل شما باید حساب کاربری تشکیل دهد.

اما Google Duo این کار را خیلی آسان‌تر کرده است. شما فقط با داشتن شماره تلفن کار خود را شروع می‌کنید و می‌توانید با افرادی که از Google Duo استفاده می‌کنند ارتباط برقرار کنید. این اپلیکیشن از وای فای یا اینترنت موبایل استفاده می‌کند و می‌توانید با استفاده از آن ارتباط صوتی و تصویری برقرار کنید.

 
۵. گوگل ولت ( Google Wallet)
وقتی می‌خواهید به صورت آنلاین خرید کنید، برای کسی پول بفرستید یا از کسی پول دریافت کنید اپلیکیشن Google Wallet این کار را به راحتی انجام می‌دهد. شما می‌توانید Google Wallet را به هر کارت اعتباری یا دبیت کارتی متصل کنید. شما می‌توانید به صورت ایمن پول را انتقال دهید. تنها کافی است شماره تلفن یا ایمیل فرد مقابل را وارد کنید. همچنین می‌توانید پول خود را به حساب بانکی‌تان انتقال دهید.
این مطلب را از دست ندهید:  با کلاس درس گوگل، ابزاری جدید برای دانش آموزان آشنا شوید | قسمت اول


۶. اینباکس بای جیمیل (Inbox by Gmail)
اگر به جیمیل علاقه دارید از Inbox by Gmail هم لذت خواهید برد. این ابزار توسط تیم جیمیل توسعه داده شده است. ظاهر آن بسیار زیبا است و به راحتی می‌توانید پیام‌های خود را در آن سازماندهی کنید.

همه ابزارهای جیمیل در inbox نیز فعال هستند. شما می‌توانید ایمیل‌های خود را در این اپلیکیشن مدیریت کنید.

 

(0) - (0)

XML دیدگاه ها: RSS | Atom

دیدگاه‌ها

دسته‌بندی‌ها