تازه‌ترین نوشته‌ها

آشنایی با رایانش ابری (Cloud Computing)

cloud.png رایانش ابری مدل مناسبی برای دسترسی آسان به مجموعه‌ای از منابع به اشتراک گذاشته‌شده مانند شبکه‌ها، سرورها، دستگاه‌های ذخیره‌سازی، برنامه‌های کاربردی و خدمات است که در هر مکان و زمان، براساس تقاضای کاربر دردسترس است.

Big Data یا کلان داده

what-is-big-data.png کلان‌داده عبارت است از مجموعه داده‌هایی که به روش‌های سنتی موجود در فناوری اطلاعات، نرم‌افزارها و سخت‌افزار و در یک زمان قابل قبول قادر به جمع‌آوری، درک، و مدیريت نباشند.

هوش مصنوعی و آینده

artificial-intelligence.png گارتنر: هوش مصنوعی هم شغل می‌سازد و هم شغل‌ها را از بین می‌برد
به گزارش وب‌سایت گارتنر، تا سال 2020 هوش مصنوعی بالغ بر 1.8 میلیون فرصت شغلی را از بین خواهد برد ولی از آن طرف 2.3 میلیون فرصت شغلی جدید به وجود می‌آورد.

تجارت الکترونیک و انواع آن

ecommerce.jpg تجارت الکترونیک به شیوه ای از تجارت گفته می‌شود که در آن بازارهای خرید و فروش به صورت آنلاین صورت می‌گیرد. به این معنا که شبکه‎های اینترنتی به عنوان واسطه میان مصرف کنندگان و تولیدکنندگان عمل می‌کنند

آشنایی با کنسرسیوم شبکه جهانی وب

w3c-e1500916239547.jpg W3C مخفف World Wide Web Consortium   کنسرسیوم شبکه جهانی وب می باشد.  این کنسرسیوم، استانداردهایی را برای فایق آمدن برنامه نویسان بر مشکلاتی نظیر سازگاری با مرورگرهای مختلف و یکپارچه سازی پروتکل ها و تکنولوژی های مورد استفاده در شبکه جهانی وب مصوب می سازد.

دسته‌بندی‌ها